Роботу сайту тимчасово призупинено
у зв’язку з несплатою за подовження терміну дії доменного імені та хостингу.

Календар оновлень:

Новини:05.03.2018, 17:09
Анонси:12.02.2018, 16:16
Статті:26.10.2016, 14:56
  
Останнє оновлення: 05.03.2018, 17:09
 

Закон України "Про запобігання корупції" (читати).

Розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації "Про затвердження антикорупційної програми Полтавської області на 2017 рік" (читати).

Наказ "Про затвердження плану заходів щодо запобігання та протидії корупції на 2017 рік" (читати).

Антикорупційне законодавство

Конфлікт інтересів

Роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій

Інформація про підсумки роботи у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації із запобігання корупції за І півріччя 2017 року

10 липня 2017 року на нараді у виконувача обов'язків директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації В.М. Пилипенко розглянуто питання виконання завдань із запобігання корупції у Департаменті за І півріччя 2017 року.

Зазначено, що у 2015-2016 роках особи, які уповноважені на виконання функцій держави у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації до відповідальності (дисциплінарної, адміністративної, кримінальної) за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень не притягувались.

У Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації не виявлено фактів порушень суб'єктами декларування вимог фінансового контролю.

На виконання пункту 2 розпорядження голови облдержадміністрації від 28 лютого 2017 року № 110 «Про затвердження антикорупційної програми Полтавської області на 2017 рік» у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (далі – Департамент) наказом від 26 червня 2017 року № 43-Од затверджено план заходів щодо запобігання та протидії корупції на 2017 рік.

На вимогу Антикорупційної програми Полтавської області на 2017 рік, яка затверджена вищезазначеним розпорядженням, розроблено та затверджено у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації порядок здійснення закупівель без використання електронної системи закупівель, за умови що вартість предмета закупівлі не перевищує 200 тисяч гривень, який передбачатиме також ефективні механізми запобігання конфлікту інтересів та його врегулювання під час здійснення відповідних закупівель.

З метою створення ефективного механізму запобігання конфлікту інтересів та його врегулювання під час здійснення державних закупівель, наказом Департаменту від 17.08.2016 № 46-Од «Про створення тендерного комітету» затверджено Положення про тендерний комітет, яким визначено правовий статус, загальні організаційні та процедурні засади діяльності вищезазначеного комітету, а також права, обов'язки та відповідальність його членів.

При здійсненні державних закупівель Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації керується Законом України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року № 922-VIII, наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.03.2016 № 454 «Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі» та наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель».  

У подальшому при здійсненні державних закупівель буде продовжена співпраця з Громадською радою при облдержадміністрації.

Триває робота з висвітлення у засобах масової інформації Полтавщини реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні.

У багатьох друкованих виданнях запроваджено постійну рубрику «На варті закону».

Щоп'ятниці із повторами у ефір філії ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «Лтава» виходить телепрограма «Право і обов'язок» (26 хв). Програма транслюється за участі керівників правоохоронних органів області, представників юридичних відділів органів виконавчої влади, правоохоронних структур та юристів.

В ефірі програми «Панорама» на обласному радіо виходить трихвилинна рубрика «Закон і правопорядок». Щочетверга транслюється радіопрограма «В межах закону».

За підсумками наради дано відповідні доручення.


Вивчали відповідальність за порушення антикорупційного законодавства

 

На виконання доручення голови облдержадміністрації, даного на спільному розширеному засіданні колегії облдержадміністрації та ради регіонального розвитку, та з метою недопущення правопорушень, пов'язаних з корупцією в частині фінансового контролю, у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації проведено відповідне заняття з працівниками. Йшлося про строки подачі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), повідомлення про суттєві зміни у майновому стані та відкриття суб'єктом декларування або членом його сім'ї валютного рахунку в установі банку-нерезидента.

  Законом України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) передбачено чотири типи декларацій суб'єкта декларування:

 - щорічна декларація - подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року;

 - декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) - подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення;

 - декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) - подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність;

 - декларація суб'єкта декларування, який є особою, що претендує на зайняття посад, зазначених у п. 1, пп.., «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону (кандидата на посаду) - подається разом з документами для участі у конкурсі на посаду державної служби, та повторно переможцем цього конкурсу перед призначенням на посаду (кандидата на посада (переможець конкурсу).

 У разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (з 1 січня 2017 року – більше 80 000 грн.), зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – НАЗК). Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подаються в електронній формі, їх паперова копія не подається.

 У разі відкриття суб'єктом декларування або членом його сім'ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента відповідний суб'єкт декларування зобов'язаний письмово повідомити про це НАЗК у десятиденний строк з дня, коли суб'єкт декларування чи член його сім'ї відкрив зазначений валютний рахунок, або з дня , коли суб'єкту декларування стало відомо або повинно було стати відомо про відкриття зазначеного валютного рахунка членом його сім'ї.

 Відповідальність за порушення вимог фінансового контролю:

 - невчасне подання: адміністративна відповідальність (штраф від 850 до 1700 грн.) у разі відсутності поважних причин невчасного подання декларації (наприклад, хвороба, відрядження, мобілізація).

 - умисне неподання декларації: кримінальна відповідальність може настати, якщо декларант не подасть декларацію після того, як НАЗК виявило неподання і надало можливість подати декларацію.

 - завідомо недостовірні відомості в декларації: адміністративна відповідальність, якщо подано недостовірні відомості стосовно майна вартість 100-250 прожиткових мінімумів (з 1 січня 2017 р. - 160 000-400 000 грн.) - штраф від 17 000 до 42 500 грн.

 Кримінальна відповідальність, якщо подано недостовірні відомості стосовно майна вартістю більше 250 прожиткових мінімумів (400 000 грн.) - штраф від 42 500 до 51 000 грн., або громадські роботи, або позбавлення волі до двох років, а також позбавлення права займати відповідні посади.

 Якщо недостовірні відомості стосуються майна вартістю менше 100 прожиткових мінімумів (160 000 грн.), то можлива лише дисциплінарна відповідальність.

Анонси