Календар оновлень:

Новини:20.02.2018, 13:09
Анонси:12.02.2018, 16:16
Статті:26.10.2016, 14:56
  
Останнє оновлення: 20.02.2018, 13:09
 

Відбулося засідання комісії з питань сприяння розвитку книговидання та книгорозповсюдження в Полтавській області

29.11.2017, 14:20

Засідання комісії з питань сприяння розвитку книговидання та книгорозповсюдження в області провів заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Микола Білокінь.

– Книги, які виходять друком на Полтавщині, мають вагоме значення. Ми постійно проводимо конкурси, видаємо соціально значущі, актуальні книги, – наголосив Микола Білокінь. – Людина перестає мислити, коли перестає читати. Тому значення книг у нашому житті складно переоцінити.

Виконувач обов’язків директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторія Пилипенко поінформувала, що комісія створена ще 2006 року і є дорадчим органом при обласній державній адміністрації.

Основне завдання комісії – забезпечення взаємодії органів державної влади з видавництвами, підприємствами, що займаються книгорозповсюдженням, громадськими організаціями. Головна мета такої взаємодії – популяризація української книги, сприяння книговиданню в області, допомога місцевим авторам, популяризація їх творчості. Також Вікторія Пилипенко поінформувала присутніх про стан книговидання та книгорозповсюдження в області, зокрема, зазначила, що з 2000 року в області успішно реалізовуються програми підтримки місцевих авторів. За цей час коштом обласного бюджету видано 120 назв книг, майже 80 тисяч примірників.

Плідно працює Науково-редакційний підрозділ – центр по дослідженню історії Полтавщини Полтавської обласної ради. Заклад готує фундаментальні видання, які достойно представляють край («Полтавіка. Полтавська енциклопедія», «Чорнобиль-30. Книга слави і пам’яті. Полтавська область», «Полтавщина. Шлях до незалежності. 1986-1991»). Нині його фахівці закінчують роботу над масштабним 3-х томним проектом до 100-річчя Української революції.

Для підтримки творчості обдарованих дітей обласна влада фінансує випуск журналу «Діє-Слово», який виходить у видавництві «Полтавський літератор» двічі на рік.

Член комісії, голова Полтавської обласної організації Спілки письменників України Наталія Кірячок повідомила:

– Презентуючи сучасну літературну Полтавщину у Києві, в Національній спілці письменників України, стикаємося з тим, що кожен край має свій літературний часопис. Наприклад, у Харкові виходить «Березіль», у Дніпрі – «Січеслав», в Івано-Франківську – «Перевал». Ми наразі не можемо говорити про повний літературний процес в нашій області, бо одним із його складників є наявність періодичного видання.

Обласна організація Спілки письменників України заснувала літературно-мистецький журнал «Полтавська криниця». Своєрідними орієнтирами для творчості у заснованому часописі будуть рубрики: «Наголос» (сьогоденні публіцистичні роздуми), «Написане залишається» (творча спадщина письменників рідного краю, що не була оприлюднена за їх життя), «Літературний майдан» (публікація матеріалів, які допоможуть зрозуміти історико-літературні явища, сучасний літературний процес), «Книжковий хронограф» – анотації на нові видання, «Сторінки майбутньої книжки» та інші.

На засіданні комісії одноголосно підтримано питання про доцільність видання альманаху «Полтавська криниця» за кошти обласного бюджету. Протокольним рішенням комісії Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації рекомендовано подати на розгляд обласної ради проект змін до Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016-2020 роки щодо підтримки книговидання в частині видання літературно-мистецького журналу «Полтавська криниця» за кошти обласного бюджету.

Календар новин

ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 08 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29
<січень