Календар оновлень:

Новини:20.02.2018, 13:09
Анонси:12.02.2018, 16:16
Статті:26.10.2016, 14:56
  
Останнє оновлення: 20.02.2018, 13:09
 

Ганна Совачева  «Україна таки буде! Спогади. Статті й замітки. Листи».

Велика актриса української сцени. Саме так називали Ганну Совачеву, 140 років від дня народження якої минуло у грудні 2016 р.

Книга про цю непересічну особистість, творча і громадська діяльність якої нерозривно пов'язана з Україною, побачила світ у видавництві «Дивосвіт» тиражем 100 примірників. До збірки увійшли перші три частини спогадів Г.В.Совачевої, які під загальною назвою «Крізь пориви життя» публікувалися в 1958 та 1979-1982 роках у журналі «Наше життя»(США), а також їх фрагменти та окремі статті й замітки Ганни Совачевої, зібрані з різних друкованих джерел. Уперше публікується біографія її чоловіка, уродженця Полтавщини, головного санітарного лікаря Армії УНР В.Я.Совачева, написана Г.В.Совачевою у 1930-х роках для Української загальної енциклопедії.

Епістолярну частину збірки складають листи актриси до родини Старосольських, Григора і Ніни Лужницьких та Василя й Людмили Сердюків. До авторських текстів Г.В.Совачевої додано статті й спогади сучасників про неї. Науковий апарат збірки складають вступна стаття «Велика актриса української сцени», примітки та коментарі, алфавітні покажчики імен і географічних назв.


У видавництві «АСМІ» накладом 300 примірників побачило світ науково-популярне видання Леоніда Сморжа «Розповіді про незабутнє і незабутніх (спогади)».

У книзі зібрані спогади видатного українського філософа-естетика, керамолога й колекціонера старожитностей Леоніда Сморжа про свій життєвий і творчий шлях, унікальні постаті, які траплялися на його шляху, актуальні соціально-політичні події в Україні впродовж 1930-х – 2007 років. У них автор постає справжнім суцвіттям талантів: воїном-захисником, спортсменом, кінодокументалістом, художником,керамістом, ученим. Романтичний образ краянина доповнюють його вибрані поетичні твори. Колекція автора стала основою формування ще одного культурно-мистецького осередку новітньої України – Меморіального музею-садиби вченого в структурі Національного музею-заповідника українського гончарства.

Книга започатковує академічну серію «Українська керамологічна мемуаристика», присвячену документальній спадщині (спогади, щоденники, епістолярії тощо) відомих українських учених, які зробили значний внесок у становлення й розвиток української керамології.

Додатком до книги є DVD-диск із відеофільмом Леоніда Сморжа.


Широкому загалу представлена книга Віктора Міщанинова «Гончарні вулиці Малих Будищечок: Чирвина вуличка (сторінки історії).

Малі Будищечки – відомий гончарний осередок в Опішнянському Поворсклі, який за кількістю господарств гончарів на середину 1920-х років поступався лише столиці українського гончарства Опішному. Малобудищанські майстри мешкали в різних частинах села. Однією з них була Чирвина вуличка. ЇЇ назва походить від прізвиська гончарів Остроушків-«Чирвів», які мешкали тут до 1940 року. Окремі сторінки її історії та тамтешніх мешканців викладено в цій книзі.

Видавець і виготівник: видавництво «Дивосвіт». Книга видана тиражем 50 примірників.


У 2017 році у видавництві «Дивосвіт» побачило, світ 2-е, перероблене й доповнене літературно-художнє видання «Молюсь за тебе, Україно… Поети Полтавщини – Героям Майдану і АТО».

Заради шани й пам'яті написана ця книга. Живі й здорові у мирному сьогоденні ми лише завдяки подвигу бійців на передовій… Від нас усіх залежить, чи будемо ми жити у вільній, квітучій, гордій Україні.

Бореться вся країна: на сході – проти колишнього «старшого брата», який вирішив, що йому все можна за правом старшинства, а всередині себе – зі старою системою, яка зі страшним скреготом рухається, але не хоче здаватися й оновлюватися. Ми повинні бути сильними, аби стати на повен зріст і сказати: я – Українець, і я все здолаю заради своєї Батьківщини.

Чи зможуть оці вірші допомогти тим, хто на передовій? Чи зможуть підказати відповіді, загоїти душевні рани? У будь-якому разі ці поезії свідчать про любов і небайдужість…

Збірка «Молюсь за тебе, Україно…» - це молитва-пісня про подвиг українських воїнів-захисників, які зараз відстоюють нашу незалежність, і тих, які віддали за Україну життя.

Книга вийшла тиражем в 100 примірників.


«Смарагдові шати Кременчука: історія міста в парках і скверах»/ Музиченко Н.В., Соколова І.М.

Кременчуцький краєзнавчий музей протягом усієї історії існування був і є тим закладом, який постійно займається популяризацією історичного і природничого краєзнавства, також природоохоронних знань через різні екологічні заходи, постійні та тимчасові виставки, шляхом надання інформації для радіовиступів, телерепортажів, організації екскурсій  тощо.

2016 рік є ювілейним для музею – 50 років з часу відновлення діяльності. З цієї нагоди своєрідним підсумком роботи багатьох поколінь музейників, подарунком рідному місту стала ця книга. У книзі подано історичний огляд створення зелених насаджень Кременчука, їх дендрологічний склад, розкрито їх значення, викладено історію діяльності першого садового закладу міста. Використані фотоматеріали із фондів Кременчуцького краєзнавчого музею, а також Народного музею ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», із приватних архівів і зібрань жителів міста.

Видання вийшло у ТОВ «Кременчуцька міська друкарня» накладом 100 примірників.


За рішенням Вченої ради Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського, в рамках реалізації заходів плану роботи Управління культури Полтавської облдержадміністрації на 2017 р. видавництвом «Дивосвіт» було надруковано книгу «Михайло Рудинський і Полтавський музей».

У даному науковому виданні вміщені статті і публікації істориків, музеєзнавців, археологів, архітекторів, краєзнавців, присвячені пам'яті доктора історичних наук Михайла Яковича Рудинського – талановитого фахівця в галузі археології, мистецтвознавства, видатного організатора науки, пам'яткоохоронця і музеєзнавця, його ролі у справі становлення музеїв Полтави та участі у культурному житті міста.

Видання включає наукові праці, підготовлені напередодні наукової конференції, присвяченої 130-річчю від дня народження вченого, фундатора Полтавського художнього музею (Галереї мистецтв) ім. Миколи Ярошенка та одного з найвідоміших директорів Полтавського краєзнавчого музею ім.Василя Кричевського.

Тираж виданя -  305 примірників (1-й запуск-150 прим.)


До 90-річчя хокею з м'ячем та 60-річчя хокею із шайбою на Полтавщині вийшла у світ книга Анатолія Ломова «Хокей з м'ячем і шайбою на Полтавщині та в Україні. Офіційна історія».

Хокей з м'ячем на Полтавщині користувався великою популярністю в 50-х – 60-х роках минулого століття. Із середини 60-х років плетений м'яч із наших полів стала витісняти шайба. Хокей із шайбою потребував значно менших затрат на підготовку льодового майданчика і був більш доступний широким верствам населення.

На жаль, наприкінці 80-х років минулого століття, у зв'язку з деякими об'єктивними (різке потепління) та суб'єктивними (відсутність майданчиків із штучним покриттям) причинами, він на довгі роки зник із наших змагань. Лише на початку 2000-х років ветерани-ентузіасти відродили хокей із шайбою на Полтавщині.

У доопрацьованому виданні висвітлені всі етапи розвитку цих популярних зимових видів спорту на Полтавщині та додані нові розділи про чемпіонати незалежної України, виступи збірної України на чемпіонатах МХЛ, СЄХЛ, білоруської екстра ліги, КХЛ. У виданні вміщена інформація про зірок українського хокею та інші цікаві факти.

Це перша спроба висвітлення хокею обласного та всеукраїнського рівнів.

Випущено у видавництві «Дивосвіт» на замовлення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА як іміджеве видання тиражем 300 примірників.


Увазі читачів пропонуємо збірку «Квіт папороті» Любові Андрієвської (Ольги Розсохань).

До книжки увійшли невигадані і сторії – оповідання, новели, образки, - опубліковані у журналах «Дніпро», «Жінка», газетах «Українське слово»(Чикаго), «Голос України, «Селянська правда», «Сільські вісті», «Зоря Полтавщини», «Село полтавське», «Лебединська правда», «Нова праця» та ін.

Провідною темою книги є проблема жінки в сучасному українському суспільстві. У творах Л.Андрієвської жінка постає вольовою особистістю, яка вміє відстоювати свої принципи, але водночас може бути ніжною і люблячою.

Друга частина цієї книги – «Лабіринти душі», де порушуються складні проблеми українського села – алкоголізм, наркоманія, зубожіння людей, знищені села, деградація.

Книга вийшла у видавництві «Гадяч» накладом 100 примірників.


В автобіографічному нарисі науковця Олени Байрак «Моє улюблене дерево» за матеріалами власних спостережень і фототеки описані дерева гінкго, які зростають у ботанічних садах і дендропарках деяких країн Європи (Нідерланди, Німеччина, Італія, Угорщина, Словаччина, Україна). Вказані місцезростання вікових та різних за віком дерев гінкго у заповідних парках України та їхній сучасний стан. Наведені дані щодо посадки гінкго у п'яти заповідних та трьох новостворених парках Полтавщини за сприяння та участі автора  за останні 15 років. Висвітлено події та вказані особистості, з якими пов'язані меморіальні посадки гінкго на Полтавщині.

Книгу надруковано у видавництві «Говоров С.В.».Нарис Антоніни та Анатолія Гейко «На зламі епох: нарис з історії Мачух» присвячено минулому та сучасному Мачуського краю, зокрема життю села у роки незалежної Української держави.

Книга видана у видавництві «АСМІ» тиражем у 300 примірників.Збірку «Ірині» колишній директор Полтавського художнього музею ім. М. Ярошенка .Кім Скалацький присвятив пам'яті дружини. Крім авторських поезій, у книгу ввійшли переклади творів іноземних авторів.

У поезії Кохання – завжди трагедія, бо щасливе кохання спонукає звертатися до самого себе, тобто людина любить. Інша річ, коли перед коханням поета стають різноманітні перешкоди. То можуть бути непереборні відстані у просторі або суспільних станах. То може бути смерть коханої чи кохання. То може бути зрада. То може-бути час…

Видання надруковано у ТОВ «АСМІ» у кількості 200 екземплярів.


Збірник «Юрій Кондратюк ( Олександр Шаргей) у спогадах сучасників», виданий поліграфічним центром Полтавського національного технічного університету ім.Ю.Кондратюка, є дослідженням людських якостей особистості Юрія Кондратюка за спогадами його сучасників.

Ім'я Юрія Кондратюка – видатного теоретика космонавтики, піонера ракетної техніки, блискучого інженера-винахідника – 21 червня 1997 року рішенням Уряду України присвоєно Полтавському національному технічному університету. Мало кому відомо, що справжнє ім'я Кондратюка – Олександр Шаргей.

Окрім розробок і обґрунтувань, спрямованих на освоєння людством космосу, Ю.Кондратюк – автор новаторських проектів цивільних складських споруд, вітроелектростанцій. Цей збірник є дослідженням людських якостей особистості нашого земляка за спогадами його сучасників (друзів,колег,знайомих).

Це видання стало можливим завдяки унікальним матеріалам, які зібрав у своєму архіві А.В.Даценко, перший біограф і двоюрідний брат Ю.Кондратюка (О.Шаргея). У книзі подані спогади людей, які знали Ю.Кондратюка на різних етапах його короткого, але яскравого життя.


Поетична збірка Галини Вовченко «П'ю серцем кожну днину» посіла перше місце в конкурсі «Краща книга Полтавщини-2017» у номінації «Краща поетична збірка». Це видання в авторки – не перше, але його називають найсильнішою книгою Галини Вовченко на сьогодні. Авторка розмежовує поезію і вірші, вважає, що вірші – це зримовані рядки, а поезія – те, що йде від душі. 

Більшість віршів, що увійшли до нової книжки поетеси – це етюди та замальовки нашого повсякденного життя: від якихось конкретних ситуацій до миттєвих або навпаки тривалих, часом навіть настирних відчуттів, а далі й почуттів.

Книгу надруковано у видавництві «Дивосвіт» тиражем 1000 примірників.

Довідково: Галина Вовченко - семиразовий лауреат загальнонаціонального конкурсу «Українська мова - мова єднання», триразовий лауреат обласного конкурсу «Краща книга Полтавщини», лауреат Полтавської обласної премії імені Леоніда Бразова, член Полтавської спілки літераторів, член Національної спілки краєзнавців України. Вона - авторка багатьох поетичних та гумористичних книг для дорослих і дітей: «Девять месяцев зимы» (Полтава, 1996, російською мовою), «Я не вернутись не могла...» (Полтава, 1998), «Вереснева філософія» (Полтава, 2000), «Третій кабінет» (Полтава, 2002), «Білі крила» (Полтава, 2003), «Молюся на любов...» (Полтава, 2003), «Днинка» (Полтава, 2004), «Шортики» (Полтава, 2004), «Все має сенс» (Полтава, 2005), «Вина моя найбільша» (Полтава, 2007), «Аж до останнього причастя» (Полтава, 2007), «Фотопоезії Галини Вовченко» (Полтава, 2011), «А дні бувають різні» (Полтава, 2012), «П'ю серцем кожну днину» (Полтава, 2017). 

Образна, життєдайна поезія книги Валентини Белі «Жасминовий вечір» адресується широкому колу читачів.

Доля людська – химерна й незбагненна річ, бо ніхто напевно не може сказати, чого в ній більше: збігу обставин, невідворотності чи власного вибору, за який маємо відповідати і перед собою, і перед іншими. Мабуть, почесно творити власну долю, упевнено вибудовувати її, крок за кроком осягаючи  розумом усі міри та величини. Мабуть, почесно творити власну долю, упевнено вибудовувати її, крок за кроком осягаючи розумом усі міри та величини. Та як же солодко йти за покликом серця, даруючи далі все, чим багата неспокійна, щира душа. Хто знає, як краще, адже мудрими не народжуються, а стають. Помиляючись, захоплюючись, працюючи.

Життя й кохання у віршах В. Белі – справжні: сумуючи, згадуючи збігле, звертаючись до власної душі, ліричні герої майстерно й делікатно «вчать» сприймати перебулі радощі та болі філософськи, а ще – дякувати долі за тепло літа, красу осені, чарівність зими, неповторність весни.

Провідні теми творів збірки – доля українського села, війна на сході України, філософські роздуми про сенс життя, людські взаємини, кохання.

Книга надрукована видавництвом «Полтавський літератор» тиражем 200 примірників.