Календар оновлень:

Новини:12.01.2018, 15:32
Анонси:08.12.2017, 11:33
Статті:26.10.2016, 14:56
  
Останнє оновлення: 12.01.2018, 15:32
 

Одним із особливих видавничих проектів, які увійшли до Плану випуску соціально значущих видань на 2016 рік у рамках реалізації регіональної Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери, є збірник вокально-інструментальних творів Олексія Чухрая «Сонечко любові».

Викладач Полтавського музичного училища ім. М. В. Лисенка Олексій Чухрай — знакова постать не лише на Полтавщині. Він — знаний в Україні композитор, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки композиторів України, член попечительської ради програми «Нові імена» Українського фонду культури, керівник ансамблю народної музики «Карусель» (лауреат багатьох міжнародних фестивалів), володар Гран-прі у номінації «Композитор» Міжнародного фестивалю «Світ музики» в Італії, лауреат Міжнародного відкритого рейтингу популярності «Золота фортуна», лауреат літературно — мистецьких премій ім. П. Артеменка, Панаса Мирного, Д. Луценка.

Серцям полтавців знайомі і близькі життєстверджуючі мелодії гімну Полтави і гімну Полтавщини, автором яких є Олексій Іванович.

Щирий патріот своєї землі О.Чухрай створив низки творів інструментальної та вокально-хорової музики, що стали класикою української сучасної пісні і які нині виконують як найавторитетніші професіонали, так і аматорські колективи, самодіяльні артисти різних вікових категорій.

Написані ним пісні мають могутню силу народних як за популярністю, так і за мелодійністю, щирістю, мудрою простотою. Митець переконаний, що музика, пісня, у першу чергу народна, формує й згуртовує націю. У минулому році, за фінансової підтримки обласної влади, побачила світ його нова пісенна збірка «Утоптала стежечку», до якої увійшли головним чином пісні на слова Тараса Шевченка.

У збірнику «Сонечко любові» якнайширше представлена творчість митця. З неї він постає примітною постаттю серед сучасних майстрів музики, вирізняється неабияким даром мелодиста. Створені композитором пісні наділені самобутнім характером, виразним мелодійним малюнком. Упевненим почерком позначена і його інструментальна музика.

Народний артист України, академік А. Авдієвський стверджує у передмові до книги, що «немає сумніву в тому, що нові твори відомого автора полюбляться людям, по праву поповнять мистецьку скарбницю нашого народу».

Збірник «Сонечко любові» вийде у комунальному видавництві «Полтавський літератор» тиражем 500 екземплярів та буде безкоштовно переданий бібліотекам музичних навчальних закладів та закладів культури області, творчим спілкам і товариствам тощо.

ЧИТАТИ КНИГУ