Календар оновлень:

Новини:12.01.2018, 15:32
Анонси:08.12.2017, 11:33
Статті:26.10.2016, 14:56
  
Останнє оновлення: 12.01.2018, 15:32
 

У цьому році в рамках реалізації регіональної Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери, а саме заходів, спрямованих на фінансову підтримку за кошти обласного бюджету творчості місцевих авторів та книговидавничої справи, вийде 4-й том збірника художніх творів полтавських літераторів «Калинове гроно» - «Антологія сатири й гумору полтавських літераторів XX – початку XXI».

«Калинове гроно» - це чотиритомна антологія літературно-художньої творчості полтавських авторів, яка охоплює період із 1898 року до сьогодення і є, по суті, складанням єдиного ланцюга наступності поколінь майстрів художнього слова нашого краю. У минулі роки були видані перші три томи - збірники поезії, прози та драматургії.

«Антологія сатири й гумору полтавських літераторів XX – початку XXI століть» є четвертим томом збірника «Калинове гроно». До цієї книги увійшли перлини творчості як знаменитих Олександра Ковіньки, Володимира Дугара, Анатолія Василенка, так і низки менш відомих полтавських сміхотворців.

У передмові до книги голова Полтавської спілки літераторів Михайло Любивий зазначив: «Сміх – це найвища форма демократії, яка непідвладна ніяким керівним циркулярам. І чим більше будемо сміятися, навіть тоді, коли хочеться плакати, тим здоровішими будемо як фізично, так і морально».

Кожен день приносить нам тривожні новини, дрібні й великі негаразди. Дуже часто для благополучного вирішення напруженої ситуації, адаптації до нових обставин, запобігання агресії і конфлікту, зняття стресу досить подивитися на проблему під іншим кутом, а ще краще - з гумором та доброю усмішкою. Спокійно долає життєві негаразди тільки та людина, яка може їх висміяти, адже те, що стало смішним, вже не може бути небезпечним.

Сміх наш може всюди позмагатись
І фортеці взяти неприступні…
Та, на жаль, доводиться сміятись
Нині все частіше нам… на кутні.                                                            
                                        (В.Дугар)

Людина, поміж іншим, відрізняється від усіх інших створінь почуттям гумору, здатністю жартувати і сміятися. Доброзичливий гумор важливий для комунікації людей, бо дозволяє обійти гострі кути у спілкуванні, підбадьорити не тільки інших, але і самого себе, подивитись на проблему зі сторони. Почуття гумору – це ще й інтелектуальна здатність людини помічати в явищах їхні комічні сторони, емоційно на них реагуючи. 

Якщо втрачаєте в житті орієнтири –
Додайте в нього гумору й сатири.

Гумор часом служить не тільки корисним, а й життєво важливим цілям. Недарма при королівських дворах протягом багатьох століть вводилася державна посада придворного блазня, який в іронічній формі нагадував придворним і королю, що з будь-якого приводу може існувати і інша точка зору. Як правило, блазень був розумною і тактовною людиною, оскільки невдалий жарт міг коштувати життя.

Всі чули про сміхотерапію. Виникла ціла наука – гелотологія, яка цілком серйозно доводить, що сміх є фізіологічною захисною функцією, оскільки сприяє виробленню ендорфінів, званих ще «гормонами радості». Організм людини, яка перебуває в гарному настрої, функціонує відмінно, адже позитивні емоції нормалізують артеріальний тиск, поліпшують кровообіг та роботу імунної системи. За спостереженнями вчених, 1 хвилина сміху може замінити 45 хвилин релаксаційного тренінгу. 

Отже, читайте та смійтеся на здоров'я!

У дім, де сміються, приходить щастя.

Книга вийде у комунальному видавництві «Полтавський літератор» тиражем 500 примірників, який, як і усі тиражі книг, які видаються за кошти обласного бюджету, буде безкоштовно передано бібліотекам, творчим спілкам і товариствам області.

Видання розраховане на широке коло читачів, зокрема, студентів, учителів-словесників, літературознавців, краєзнавців, бібліотекарів.


ЧИТАТИ КНИГУ